Novinky

Tanec života

SOULAD DUŠE A TĚLA

Otevřené večerní lekce TANCE ŽIVOTA jsou určené všem milovníkům tance – zkušeným i začínajícím.

Přijďte si po svém zatancovat na hudbu různých rytmů, která vás jemně povede od pomalého k intenzivnějšímu pohybu a zpět do klidu. Tyto rytmy na sebe plynule navazují a umožní Vám najít svůj autentický pohybový výraz, ucitíte sami sebe, ocitnete se v prostoru, ve kterém se svobodně vyjádříte.

Pohyb má sílu přetvářet a měnit – přijdete-li unavení, možná objevíte své skryté zdroje energie. Přijďte, i když se cítíte smutní, skleslí, podráždění – dejte své emoce do pohybu a jen sledujte, co se bude dít. Stejně tak jsou vítány usměvavé tváře. Vy všichni bez ohledu na věk, váhu, taneční zkušenosti a názory, kteří rádi tancujete nebo byste rádi „jen“ tancovali. Tanec vás rozohní nebo uvolní, přinese úsměv či slzy – dá příležitost naslouchat moudrosti těla, lásce v srdci, jemnosti duše či síle světla uvnitř každého z nás.

Na co se můžete těšit:

Roztančení

Lekci začneme vždy 30 minutovým zahřátím a roztančením. Je to čas pro Vás, abyste se co nejvíce uvolnili, odložili všechny nepříjemné pocity jak fyzické, tak psychické a dostavili se do svého těla. Necháte své tělo, aby jen následovalo hudbu a pokusíte se odpojit hlavu od kontroly nad tělem.

Naladění se na téma lekce

V této části Vás lektorka seznámí s tématem tance. Každou lekci je téma jiné. Toto téma pak doprovází různá pohybová cvičení, na jejichž základě dochází u každého účastníka k uvědomění si svého postoje k tématu, k nalelezení odpovědí na své vlastní otázky, k léčení těla i duše.

Doladění

Závěrečná část je vždy taneční oslavou toho, co jsme zažili a pochopili. Bývá obrovskou vlnou energie a síly z uvědomění si svých kvalit a možností.

Na závěr následuje úplně uvolnění a sdílení svých zážitků.

Proč tančit?

“Na počátku byl zvuk, který rozezněl prostor kolem sebe, ten se roztančil a s radostí začal tvořit život.”

  • přináší radost, která je výživou pro jakoukoliv činnost
  • zaceluje naše fyzické i psychické rány
  • rozproudí život v těle
  • je moudrým učitelem a odpovídá na naše otázky pravdivě
  • zvyšuje naši fyzickou kondici
  • zkrášluje tělo, hubneme
  • uvědomujeme si, že jsme součástí

 

A je toho mnohem víc,
jen prostě vstupte a zkuste to…..
Jste srdečně zváni a vítáni.

Jitka Vénera Mikulášková

Partneři